ФЕМИТИКА ПОДКАСТ: Зајакнување на женското претприемништво

Во оваа епизода на ФЕМКАСТ заедно со моите гостинки, Ивана Китановска, основачка на KTN mini; Моника Зец, основачка на детскиот бренд Kids&Co и Мери Амбросова, инфлуенсерка и основачка на Moja Fitness MAMA зборуваме за зајакнување на женското претприемништво во Македонија.

Оваа подкаст епизода е достапна и како панел дискусија која се емитуваше во живо на Facebook пред една недела по повод роденденот на ФЕМИТИКА.

За да ја преслушате целата епизода, кликнете на копчето play:

[anchor_episodes]

За да бидете во тек со сите нови епизоди на ФЕМКАСТ, кликнете на копчето follow.

Shopping Cart
Scroll to Top