Подкаст

ФЕМКАСТ Разговор со Ксенија Николова и Олга Рајчиќ

Добредојдовте во уште една епизода на ФЕМКАСТ, моето име е Илина Пејоска Затуроски, а мои гостинки во оваа епизода се Ксенија Николова и Олга Рајчиќ, организаторки на форумот „Ние, Хероините“. Ксенија Николова е успешна Македонска авторка, основачка на Better Women Better World, Олга Рајчиќ е основачка на Challenger. Пријавете се за учество на настанот на …

ФЕМКАСТ Разговор со Ксенија Николова и Олга Рајчиќ Read More »

ФЕМКАСТ: Време е за лето

Здраво на сите и добредојдовте во последната епизода на ФЕМКАСТ за оваа сезона. Денес немам гостинка, оваа епизода ќе биде многу кратка, можеби најкратката досега и ќе служи како една одјава пред летен одмор. Многу сум среќна што решив да ја снимам втората сезона на ФЕМКАСТ, бидејќи претходно повеќе од 6 месеци немав никаква мотивација …

ФЕМКАСТ: Време е за лето Read More »

ФЕМКАСТ Разговор со Фросина Божиноска

Добредојдовте во последната #ФЕМКАСТ епизода за оваа сезона (со гостинка), а во неа гостува Фросина Божиноска, специјалист по маркетинг и мајка на две деца. Со Фросина разговараме за нејзината работа, една жешка тема која ја отворив неодамна – инфлуенсерски маркетинг – и се разбира за мајчинството, посебно за токсичната заедница на „најмајки“ на Инстаграм и чувствата на …

ФЕМКАСТ Разговор со Фросина Божиноска Read More »

ФЕМКАСТ Разговор со Маја Атанасоска

Добредојдовте во уште една епизода на ФЕМКАСТ, моето име е Илина Пејоска Затуроски, а моја гостинка во оваа епизода е Маја Атанасоска. Маја е моја колешка по професија, работи како UI/UX Designer, а посебно е позната по нејзиниот едукативен вебсајт и јутуб канал со име Перкалус дизајн. За да ја преслушате целата епизода, кликнете на …

ФЕМКАСТ Разговор со Маја Атанасоска Read More »

Shopping Cart
Scroll to Top