, ,

GAMARDE Хидратантна крема за лице и тело, 100 ml

850,00 ден

Хипоалерген, дерматолошки тестиран производ, кој ја хидрира, смирува, храни и штити бебешката и детската кожа. Погоден за секојдневна употреба за нега на лице и тело на бебињата од првиот ден на раѓањето, како и за малите деца. Кожата останува мека и нахранета. Не ги иритира очите. Не се нанесува на кожа со оштетувања како што се свежи гребнатини или кожа со воспалителни процеси.

Availability: 1 in stock

Намена:

Гамарде хидратантната крема за лице и тело е совршен избор за секојдневна нега на кожата на децата и бебињата.

Хипоалергена, дерматолошки тестирана, ја хидрира, смирува, храни и штити бебешката и детската кожа.

Погодна за секојдневна употреба за нега на лице и тело на бебињата од првиот ден на раѓањето, како и за малите деца. Кожата останува мека и нахранета. Не ги иритира очите.

Базирана е на 100% природни и органски состојки како:

  • органско масло од палма,
  • органско масло од арган,
  • естери од јојоба,
  • органски пчелин восок,
  • органски шеа путер и
  • Гамарде термална вода

Состав:

Aqua (Water), Elaeis guineensis (Palm) oil*, Olus oil, Glycerin, Parfum (Fragrance), cetearyl alcohol, Cera alba* (Beeswax), arachidyl alcohol, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, xylitylglucoside, cetearyl glucoside, Jojoba esters, anhydroxylitol, Gamarde aqua (Gamarde Water), glyceryl stearate citrate, Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Butyrospermum parkii (Shea) butter*, Helianthus annuus (Sunflower) seed wax, Acacia decurrens flower wax, tocopherol, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, polyglycerin-3, xylitol, glyceryl caprylate,

phenethyl alcohol, xanthan gum, citric acid, arginine.

*состоки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

18% од состојките се органско потекло

Употреба:

Нанесете мала количина од производот на кожата на телото и нежно тријте додека производот не се впие во кожата. Не нанесувајте на кожа со оштетувања како што се свежи гребнатини или воспалителни процеси.

Shopping Cart
Scroll to Top