, ,

GAMARDE Крема за пеленска регија, 100 ml

830,00 ден

Хипоалерген, дерматолошки тестиран производ, без мирис, погоден за користење од раѓање. На база на цинк оксид, којшто овозможува најефикасна заштита од влага и иритации на пеленската регија.

Availability: 2 in stock

Намена:

Наменета да спречи појава на црвенило и иритација. Ја штити кожата на задникот на бебето и го смирува веќе ослабениот и иритираниот епидермис. Збогатена со органско масло од репка, арган, шеа путер, глицерин, Гамарде термална вода и висок процент на цинк оксид, совршена за нега на нежната кожа на пеленската регија на бебето.

Гамарде кремата за пеленска регија изобилува со висок процент на органски цинк оксид и други сурфектанти кои ја негуваат нежната кожа на бебето и спречуваат појава на осип.

Состав:

Aqua (Water), Brassica campestris (Rapeseed) seed oil*, zinc oxide, polyglyceryl-3 polyricinoleate, Cera alba* (Beeswax), pentylene glycol, Argania spinosa kernel oil*, Gamarde aqua (Gamarde Water), tocopherol, Calendula officinalis flower extract*, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Butyrospermum parkii (Shea) butter*, Glycerin, sodium levulinate, sodium anisate.

*состоки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

29% од состојките се органско потекло

Употреба:

Се нанесува по потреба на чиста и добро исушена кожа во тенок слој. По потреба се нанесува неколку пати додека не се смират црвенилото и иритацијата. Избегнувајте контакт со очи. Погодна за користење при секое менување пелена.

Shopping Cart
Scroll to Top