, ,

GAMARDE Гел за бањање, 400 ml

1.150,00 ден

Хипоалерген, дерматолошки тестиран гел, погоден за бањање на бебиња уште од првиот ден на раѓањето. Одличен за користење и за поголеми деца и возрасни со осетлива кожа. Со нежен природен мирис и текстура, не ги иритира очите. Ја прави косата мека и свиленкаста, а кожата мазна и нежна. Не содржи сапун.

Availability: 2 in stock

Намена:

Хипоалерген, дерматолошки тестиран, погоден за бањање на бебиња уште од првиот ден на раѓањето. Со нежен природен мирис и текстура, не ги иритира очите. Ја прави косата мека и свиленкаста, а кожата мазна и нежна.

Збогатен со органско арганово масло и органска алое вера за совршено да ја хидрира бебешката кожа.

Состав:

Aqua (Water), Aloe barbadensis leaf extract*, cocamidopropyl betaine, sodium cocoyl glutamate, parfum (Fragrance), decyl glucoside, pentylene glycol, glycerin, xanthan gum, Gamarde aqua (Gamarde Water), citric acid, arginine.

*состоки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

11% од состојките се органско потекло

Употреба:

Мала количина од производот се нанесува на влажна коса и тело. Лесно се мие без да остави леплива и лизгава трага на кожата. Ја остава кожата хидрирана. Не ги иритира очите.

Shopping Cart
Scroll to Top